تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: ارتباط دو مودم Adsl با هم ؟!

آخر فروم باز arashlolos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تو یه ویلا نیمه سنتی قلعه رودخان! امضام...

پيش فرض

سلام
    سوال مهمم اینه که مودم هایی که امواجو تقویت میکنن و دوباره میفرستن چون نیاز به کابل کشی ندارن بهتره. حالا اینکه از کجا بدونیم کدوم مودم این قابلیت رو داره؟ مثلا تی پی لینکا کدوم مدلشون؟

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

مودم ها کمتر این قابلیتو دارن
    بیشتر روترهای وایرلس(روتر+اکسس پوینت) یا اکسس پوینتها این قابلیتو دارن.
    روترهای وایرلس برند ASUS این قابلیتو دارن معمولا، اسم قابلیت هم Repeater هست، بگردید پیدا میشه.

Sent from my ST15i using Tapatalk

3. این کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت

پيش فرض

مودم ها کمتر این قابلیتو دارن
    بیشتر روترهای وایرلس(روتر+اکسس پوینت) یا اکسس پوینتها این قابلیتو دارن.
    روترهای وایرلس برند ASUS این قابلیتو دارن معمولا، اسم قابلیت هم Repeater هست، بگردید پیدا میشه.

خوب ببینید اکسس پوینتها قیمتشون بالای 150 هستش و فقط کارشون همینهو یکیه. ولی اگه مودمی بگیرم که این قابلیت رپیتر رو داشته باشه بعدا میتونن ازش بعنوان مودم هم استفاده کنم
    اگه مودمی میشناسید که اینکاره باشه ممنون میشم معرفی کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

خوب ببینید اکسس پوینتها قیمتشون بالای 150 هستش و فقط کارشون همینهو یکیه. ولی اگه مودمی بگیرم که این قابلیت رپیتر رو داشته باشه بعدا میتونن ازش بعنوان مودم هم استفاده کنم
    اگه مودمی میشناسید که اینکاره باشه ممنون میشم معرفی کنید
    اتفاقا اکسس پوینتها خیلی ارزون هستن، منظورتون اکسس پوینتی هست که اون قابلیت رو هم داشته باشه؟ میشه این:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که میبینید ریپیتر خالی میشه 120 تومن و کلا همه ی تجهیزاتی که این حالت رو دارن به خاطر خود ریپیتر گرون هستن... اگر هم یه مدل معمولی با قیمت X داشته باشید، همون مودم اگر قابلیت Repeater هم داشته باشه، حداقل 60 تومن گرونتر درمیاد.
    اکسس پوینت خالی، قیمتش طرفای 30-40 تومن هم هست ولی ریپیتر+اکسس پوینت معمولا بالای 100 درمیاد.
    کلا Repeater محدودیت های خیلی بیشتری داره نسبت به Access Point خالی.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت

پيش فرض

ببینید اول یه سوال دارم. این مودم-روتر هایی که قیمتشون تقریبا 80 تومنه رو بگیرم و از لن مودم وایرلس فعلیم با کابل به لن اون وصل کنم(حداکثر 40 متر) که نت مودم اولیم رو در فاصله ای دورتر پخش کنه به نظرتون مناسب نیست این روش؟ (هم ارزون و هم با کیفیت)

یا اینکه بیشتر هزینه کنم و مثلا این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو با هزینه 170 تومن بگیرم که شعاع پخشش تا چند کیلومتره!

کلا چه پیشنهادی میدین؟

نظرتون در مورد خرید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه؟

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت

پيش فرض

ببینید اول یه سوال دارم. این مودم-روتر هایی که قیمتشون تقریبا 80 تومنه رو بگیرم و از لن مودم وایرلس فعلیم با کابل به لن اون وصل کنم(حداکثر 40 متر) که نت مودم اولیم رو در فاصله ای دورتر پخش کنه به نظرتون مناسب نیست این روش؟ (هم ارزون و هم با کیفیت)

یا اینکه بیشتر هزینه کنم و مثلا این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو با هزینه 170 تومن بگیرم که شعاع پخشش تا چند کیلومتره!

کلا چه پیشنهادی میدین؟

نظرتون در مورد خرید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه؟
    دوستان من منتظر پاسخ شما هستمگالان بازار رضا ولیعصر هستم
    خواهشا پاسخ بدید یچیزی بخریم

داره خودمونی میشه **shaghayegh**'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام دوباره
    مدل مودمتوم چیه؟
    در مورد اول IP مودم خودتونو به یه IP دیگه تو رنج IP مودم همسایه مثلا 192.168.1.254(به فرض اینکه IP اون مودم 192.168.1.1 هست) تغییر میدین.
    بعد تنظیمات رنج DHCP رو برای مودم خودتون محدود( رنجDHCP مودم همسایه هم محدود و چیزی غیر از رنج مودم شما) و یا غیرفعال(رنج DHCP مودم همسایه کامل با رزرو IP مودم شما) میکنید. بعد همه چیز درست میشه.
    بعد از این یه کابل از مودم همسایه، وصل میکنید به یکی از چهار پورت(نه پورت WAN) تا اینترنت بتونه اشتراک گذاشته بشه.

در مورد دوم یعنی ریپیتر هم باید مودمتوون ساپورت کنه که با زدن یه دکمه یا تغییر دادن حالت کاری WiFi اونو به حالت ریپیتر برده، کانکشنی که میخوایم تقویت بشه رو پیدا میکنیم و بقیه کارها انجام میشه اتوماتیک.

روش سومی هم هست که اگر WiFi مودم شما از Access Point ساپورت کنه، در اون حالت شما یه کابل از مودم همسایه به پورت غیر WAN وصل میکنید، و بدون تنظیم چیزی، اینترنت دریافت میکنید.
    من خودم از حالت Access Point استفاده میکنم.

سلامی مجدد دوست عزیز
    من طبق توضیحات شما مودمم رو کانفیگ کردم و این روش جواد داد.
    فقط یه سوال. هر چقد طول کابل شبکه بیشتر باشه تاثیری توی سرعت اینترنت داره یا خیر ؟

داره خودمونی میشه **shaghayegh**'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

کلا چه پیشنهادی میدین؟

سلام
    من همون روش اول رو انجام دادم و راضی ام از سرعتش.البته هنوز با کابل طویل امتحان نکردم که ببینم تاثیری توی سرعت داره یا نه

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

سلامی مجدد دوست عزیز
    من طبق توضیحات شما مودمم رو کانفیگ کردم و این روش جواد داد.
    فقط یه سوال. هر چقد طول کابل شبکه بیشتر باشه تاثیری توی سرعت اینترنت داره یا خیر ؟
    سرعت اینترنت خیلی کمتر از سرعت LAN هست فعلا تا جایی که طول زیاد کابل تنها باعث افت سرعت بشه، مشکلی نیست چون افت سرعت خیلی زیاد نیست، ( LAN معمولا 100Mbps و اینترنت ADSL حداکثر سرعتش 24 تا 32Mbps هست که خیلی کمتر از LAN میشه، تازه اینترنت ایران به زور به 16Mbps رسیده و فکر کنم شما سرویستون زیر 10مگ باشه). پس معمولا مشکلی پیش نمیاد، مگر برای فواصل خیلی طولانی مثلا 150متر کابل ممکنه به دلیل افت سیگنال، اول افت سرعت و بعد Packet Loss و CRC Error پیش بیاد.

11. این کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •