تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 357 از 457 اولاول ... 257307347353354355356357358359360361367407 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,561 به 3,570 از 4564

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

اگه نباشه جاش خالی می مونه metalhead_forever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    آیا CIS سنگینه؟!
    من تازه نصب کردم اما سیستم به شدت کند شده... یعنی همیشه 25 درصد CPU رو درگیر میکنه. در واقع task manager نشون میده که cmdagent.exe این کار رو انجام میده. این process چی هست و این که میشه غیرفعالش کرد یا نه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

13

با مسدود کردنش کلا اینترنت قطع میشه.... اگر خواستید این کار را بکنید باید خروجی روی پورت 53 را برای دسترسی به DNS ازاد بزارید. (پورت 5355 البته خیلی نیازی نیست)

=====

خب، مدتی به اینترنت وصل باشید و وقتی حس کردید svchost به اندازه کافی از اینترنت استفاده کره یک عکس از پنجره "ارتباطات فعال" اینجا بزارید و البته توی همون پنجره روی svchost کلیک راست بکنید و "نمایش مسیر فایل" را تیک بزنید. میتونید گزینه "رفتن به پوشه" را انتخاب کنید و مسیر فایل را ببینید و حتی در ویروس توتال اسکن کنید.... البته از نظر من امن هست.

در قسمت قوانین برنامه های فایروال، دسترسی Metro Apps را به اینترنت مسدود کنید.

اگر خیلی روی اعصاب هست مثل عکس بالا عمل کن..... دوقانون ایجاد کن اولی برای اجازه دادن اتصال روی پورت 53 و دومی مسدود سایر موارد. بعد این قانون را بزار بالای لیست.

صبح فقط یک ساعت و نیم به اینترنت وصل بود و بیش از یک مگ ترافیک تبادل کرده!
    در این مدت با اینکه من فقط چند صفحه ی کم حجم رو براوز داشتم ولی 10 مگ ترافیک دریافتیم بود!
    نمیدونم چرا این طوری هست؟!
      محتوای مخفی: عکس 

با سپاس فراوان
    Last edited by D_felfelak; 06-11-2014 at 14:48.

3. 2 کاربر از D_felfelak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال انجمن آنتی‌ويروس
    (كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

سلام علیکم

به ذهنم رسید یک پست در مورد چگونگی ساخت قوانین برای پروسه svchost قرار بدم، البته برای دوستانی که دوست دارند این کارو انجام بدهند و نه همه؛ به دلیل اینکه گاهی اوقات مسائل امنیتی روی این پروسه وجود داره و یا اینکه حتی برخی دوستان شاید مایل باشند دسترسی svchost را محدود بکنند به هزار و یک دلیل، مثلا استفاده زیاد این پروسه از شبکه و غیره.

خب من سعی میکنم مسئله امنیت را توی این پست اولویت قرار بدم و ضمن اینکه طوری قوانین را بسازیم که دچار مشکل هم نشویم، با توجه به اینها، برخی قوانین برای
    svchost تعریف بکنیم.

نکته: اول اینکه تمام ارتباطات با مبدا ورودی روی svchost بهتره مسدود بشه، و البته کومودو به طور پبش فرض (قبل از اینکه ما بخواهیم تنظیمات خومون را بسازیم) این کارو انجام میده. ولی به هر جهت دوباره من جهت محکم کاری و اینکه قانونی که برای svchost میسازیم کامل باشه این مورد را هم لحاظ کردم.

شروع کار اینکه وارد تنظیمات فایروال میشویم : تنظیمات پیشرفته > تنظیمات امنیتی > فایروال > قوانین برنامه ها

از منوی کشویی پایین همین پنجره > افزودن > و بعد پنجره جدید باز میشه و "جستجو" و از این قسمت با انتخاب "پروسه های در حال اجرا" svchost را انتخاب میکنیم. و بعد در همین پنجره با کمک "افزودن" قوانین مورد نظر را میسازیم

اجازه بدهید دو عکس قرار بدهم تا اینجای کار:

قانون اول:

کاملا svchost را مسدود میکنم.

طبق عکس انجام بدهید، (اینجوری svchost کاملا مسدود شده است)

خب حالا باید اجازه یکسری دسترسی ها را به svchost بدهیم. بنابراین یکسری قوانین میسازیم و روی این قانون اولی قرار میدهیم.

قانون دوم (منظور قانون دومی از پایین- کلا بقیه قوانین بالای قانون اول ما قرار میگیرند):

اجازه اتصال -- خروجی -- پروتکل UDP -- پورت مقصد 53 > واجب

قانون سوم.

اجازه اتصال -- خروجی -- پروتکل UDP - پورت مبدا 68 -- پورت مقصد 67 > اختیاری (در صورت نیاز) مثلا اگر Internet Connection Sharing فعال باشه.

قانون چهارم:

اجازه اتصال -- خروجی -- پروتکل UDP -- پورت مقصد 123 > اختیاری (در صورت نیاز) جهت ارتباط با time.windows.com

قانون پنجم:

اجازه اتصال -- خروجی -- پروتکل TCP -- پورت مبدا 1024 الی 4999 -- پورت مقصد HTTP > اختیاری

نکته مهم : برای آپدیت ویندوز؛ وقتی قانون پنجم را تعرف میکنید باید پورت مبدا را خالی بگذارید.

خب قوانین ما ساخته شدند:

Last edited by Jadda; 06-11-2014 at 22:17.

5. 10 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

قانون پنجم کاربرد و دلیل دسترسیش چی هست؟( غیر از یکی از تاثراتش که اپدیت ویندوز هست)

در قسمت قوانین برنامه های فایروال، دسترسی Metro Apps را به اینترنت مسدود کنید.
    این کار چه تاثیری روی سیستم داره؟

به نظرتون علت ترافیک svchost و ترافیک کل مبادله شده ی من چی هست؟ غیرطبیعی هست یا نه؟ یا معلوم نیست؟ ممکنه با همه ی اسکن و اپدیت و پاکسازی ها و .... باز هم سیستم من الوده باشه؟ یا مشکلی داشته باشه؟!!

Last edited by D_felfelak; 06-11-2014 at 23:25.

(كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

قانون پنجم کاربرد و دلیل دسترسیش چی هست؟( غیر از یکی از تاثراتش که اپدیت ویندوز هست)

این کار چه تاثیری روی سیستم داره؟

به نظرتون علت ترافیک svchost و ترافیک کل مبادله شده ی من چی هست؟ غیرطبیعی هست یا نه؟ یا معلوم نیست؟ ممکنه با همه ی اسکن و اپدیت و پاکسازی ها و .... باز هم سیستم من الوده باشه؟ یا مشکلی داشته باشه؟!!

سلام

قانون پنجم علاوه بر آپدیت برمیگرده به سرویس Help and Support Center و همه سرویسهای مرتبط با این که باید به نوعی با مایکروسافت در ارتباط باشند.

در مورد مسئله شما، توی عکس شما من خیلی چیز عجیبی نمیبینم، حالا اگر مقدار ترافیک مبادله شده svchost خیلی زیاد بود جای بررسی داره، فعلا من به الوده بودن سیستم شما مشکوک نیستم.

شما اون قوانین را بسازید.

8. 5 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

خب من این svchost رو محدود کزدم فقط و فقط دسترسی واجب رو بهش دادم
    C:\Windows\System32\smss.exe دسترسی smss رو هم با فایروال قطع کردم
    کلا دارم دنبال همه ی برنامه ها و پروسس مصرف کننده ی اینترنت میگردم ببینم چه کاره اند؟ و چقدر مصرفشون هست؟ البته smss مصرفش ناچیز هست
    از ظهر تا حالا که این محدودیت ها رو اعمال کردن به نظرم ترافیک مصرفی طبیعی تر میاد ( شاید هم اشتباه فکر میکنم)
    حالا فعلا تک تک مصرف کننده ها پیدا و بررسی میکنم ( بنظرم منهای تاثیری که ممکنه در ترافیک داشته باشه کار جالبی میاد )
    قاون اول دسترسی هر برنامه یا ... رو کامل کامل قطع میکنه؟
    با سپاس فراوان از جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با راهنمایی های شما استفاده از کومودو لذت بخش تر هست
    Last edited by D_felfelak; 07-11-2014 at 21:12.

10. این کاربر از D_felfelak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام دوستان و اساتید محترم
    من ویندوز تازه ریختم افلاین اپدیت کردم اما بازم نامرد داره یه فایل 205مگابایتی دانلود میکنه
    قبلا هم با این روش همین مشکل وجود داشت مشکل از کجاست؟؟؟
    فک کردم یه باگی بوده و درستش کردن
    تو سایت خود کمودو هم همین روش برای اپدیت افلاین ارائه کرده!!!!

(كارشناس COMODO)
    Jadda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اندر مقام توحید

پيش فرض

1-خب من این svchost رو محدود کزدم فقط و فقط دسترسی واجب رو بهش دادم

2-قاون اول دسترسی هر برنامه یا ... رو کامل کامل قطع میکنه؟

1-برای svchost قانون اول و دوم را بسازید.

2- دسترسی هر برنامه نیست، فقط برای svchost هست،(مگر اینکه برنامه ای/فایلی/مخربی/ بخواهد از طریق svchost به نت وصل بشه که طبعتا گرفتار سیاست تعیین شده ما میشه) یعنی برای svchost همه دسترسی ها به نت را قطع میکنه بجز اونهایی که بالای این قانون هستند.

سلام دوستان و اساتید محترم
    من ویندوز تازه ریختم افلاین اپدیت کردم اما بازم نامرد داره یه فایل 205مگابایتی دانلود میکنه
    قبلا هم با این روش همین مشکل وجود داشت مشکل از کجاست؟؟؟
    فک کردم یه باگی بوده و درستش کردن
    تو سایت خود کمودو هم همین روش برای اپدیت افلاین ارائه کرده!!!!
    آپدیت آفلاین کومودو مشکلی نداره، دست کم من خودم دائما از این روش استفاده میکنم (بابت تستهایی که با کومودو انجام میدم روی ویندوز اصلی و ویندوزهای مجازیم مجبورم دائما آپدیت آفلاین کنم، بارها و بارها نسخه های مختلف کومودو را عزل و نصب میکنم روی سیستمهای تستی خودم، همین دیشب یک نسخه جدیدتر از کومودو گرفتم و باز هم آپدیت آفلاین، اگر قرار باشه آنلاین آپدیت کنم هر چند روز 200 مگ میپره!!) در صورت انجام درست اینکار که خیی هم ساده است (اینترنت قطع بعد فایل آپدیت وارد)؛ انجام نشدن آپدیت فقط و فقط یک دلیل داره و اون هم این هست: فایل آپدیت شما قدیمی باشه یا اگر از سایت کومودو فایل آپدیت را دریافت کردید اشتباها مربوط به نسخه قدیمی CIS میشه. پست دوم همین تاپیک توضیح کامل آپدیت آفلاین اومده.

13. 6 کاربر از Jadda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009

1

1-برای svchost قانون اول و دوم را بسازید.

2- دسترسی هر برنامه نیست، فقط برای svchost هست،(مگر اینکه برنامه ای/فایلی/مخربی/ بخواهد از طریق svchost به نت وصل بشه که طبعتا گرفتار سیاست تعیین شده ما میشه) یعنی برای svchost همه دسترسی ها به نت را قطع میکنه بجز اونهایی که بالای این قانون هستند.

.

بله من قانون اول و دوم رو وارد کردم
    روش کلی فیلتر رو گفتم که با اینکار به کل دسترسیش قظع میشه . چون من برای فایل های دیگه هم برنامه رو انتخاب کردم یا وارد کردم ولی به همین طریق مسدودسش کردم

میشه راجع به TrustConnect توضیح بدین الا کومودو پیغام داده

گویا پولی هست و یه جورایی حالت وی پی ان داره
    Last edited by D_felfelak; 09-11-2014 at 19:08. دليل: اضافه کردن عکس + سوال درمورد TrustConnect

15. 2 کاربر از D_felfelak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    راهی برای بکاپ گرفتن از اپدیت فایروال وجود داره ؟
    مرسی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •