تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 37 از 37

نام تاپيک: رای گیری نهایی بین asp.net و php

اگه نباشه جاش خالی می مونه moslem-visual's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

چرا هفتاد درصد؟؟؟
    قصد توهین ندارم و فقط میخوام اطلاعات بیشتری کسب کنم: میشه بپرسم چه پروژه هایی هست که با PHP نشه انجامشون داد؟!(با توجه به اون قسمت قرمز رنگ)
    اگه زحمتی نیست ، چند تا مثال بزن.
    ممنون.
    شما خودتون استادين اما منظور من رو باز هم برتري صرف گرفتيد، عرض كردم 70% رو ميشه به راحتي جمع كرد، من همينجا اعلام ميكنم هيچ كاري نيست كه با Net. بشه انجام داد و PHP از انجام دادنش عاجز بمونه اما از اونجا كه PHP اصالت برنامه نويسي ماژولار رو به ارث برده و يه زبان Native به شمار مياد براي بعضي پروژه هاي امروزي ممكنه لازم باشه تلاش بيشتري نسبت به Net. بكنيد كه اون نوع پروژه ها به نوعي به ويندوز وابسته ميشن و اينجاست كه هماهنگي لازم بين اين دو محيط وجود نداره.

يه مثال بزنم كه بدونيد من اين مساله رو تجربه كردم، پروژه اي بود كه بايد يه سيستم تحت وب توسط كلاينت ويندوز و به صورت آفلاين و توسط يكي از زبانهاي مايكروسافتي مديريت ميشد، در اينجا اگر بخواهيد از PHP استفاده كنيد بايد با استفاده از Http Request با وب سرويس ارتباط برقرار كرده و يك به يك Sync كردن سيستم رو (با توجه به آفلاين بودن) با سرور چك كنيد، اينجا Net. با استفاده از وب كلاسش به راحتي چندين راهكار رو ارائه ميده كه از حوصله بحث خارجه. به هر حال هيچ وقت نميشه در دنياي كامپيوتر دو محصول كه در يك رده قرار دارند رو با هم مقايسه كرد و گفت مثلا A از B بهتره، بستگي داره شرايط شما بهتر بودن رو چطور تعريف كنه.

تنها چیز خوبی که من از این تاپیک یاد گرفتم این بوده که بهتره اول خود کار رو یاد بگیرم و فهمم اصلا برنامه نویسی و طراحی سیستم چی هست و به اصولش مسلط بشم, بعد اون موقع میفهمم زبان و پلتفرمای مختلف اهمیت و تفاوتشون اینقدرا هم زیاد نیست و این تفاوت تو کارهای خیلی سطح بالا خودشونو نشون میدن. کسی هم که تو اون سطحی برنامه نویس باشه که مثلا Net. جواب کارشو نده, مطمئنا خودشو محدود به یه پلتفرم خاص نمیکنه و قابلیت کار تو محیطهای مختلف رو داره.
    كاملا موافقم، يه برنامه نويس خاصا در ايران هرگز نبايد وابسته به يك محيط و پلاتفرم خاص وابسته بشه چون موقعيتهاي شغلي اينطور ايجاب ميكنه. در كشوري مثل ايالات متحده اين شرايط به كل فرق ميكنه، اونجا ميگن فلاني برنامه نويس مايكروسافته، حالا در ميان حوزه هاي كاري مايكروسافت مثلا وب سرويسها يا سيستمهاي اطلاعاتي بر پايه SQL Server رو كار ميكنه يا فلاني جاوا كار ميكنه يا ... و تا آخر عمر هم از صراط مستقيم (!) خودش خارج نميشه، تمام گوشه و كنار كارش رو عين كف دست ميشناسه، اصلا با اون تكنولوژي بزرگ ميشه و پيشرفت ميكنه، حالا يه مقايسه با ايران، آه...! يا حق...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

12 در مقام مقايسه هر دو خوبن

درمقاممقايسه هر دو خوبن

ولي نظر شخصي من asp.net

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

من خودم چند وقته که با php کار میکنم و مشغول انجام یک پروژه ی بزرگ کاری با php هستم به نظر من php زبان قدرتمندیه ولی هنوز خیلی در کشور ما جا نیفتاده مثلا هنوز در ماژول های تبدیل تاریخ به شمسی و انجام محاسبات مختلف بر روی تاریخ شمسی دارای ضعف میباشد در ضمن در برخی موارد هم برای کدنویسی باید بیشتر تلاش کرد

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    مفت آباد

پيش فرض

اول برنامه نویس بعد زبان کاملا درسته ولی زبان برنامه نویسی دست آدم رو باز میکنه
    پی اچ پی انعطاف پذیر تره
    دیگه کسی پست نده و تمومش کنه لطفا

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

شما خودتون استادين اما منظور من رو باز هم برتري صرف گرفتيد، عرض كردم 70% رو ميشه به راحتي جمع كرد، من همينجا اعلام ميكنم هيچ كاري نيست كه با Net. بشه انجام داد و PHP از انجام دادنش عاجز بمونه اما از اونجا كه PHP اصالت برنامه نويسي ماژولار رو به ارث برده و يه زبان Native به شمار مياد براي بعضي پروژه هاي امروزي ممكنه لازم باشه تلاش بيشتري نسبت به Net. بكنيد كه اون نوع پروژه ها به نوعي به ويندوز وابسته ميشن و اينجاست كه هماهنگي لازم بين اين دو محيط وجود نداره.

يه مثال بزنم كه بدونيد من اين مساله رو تجربه كردم، پروژه اي بود كه بايد يه سيستم تحت وب توسط كلاينت ويندوز و به صورت آفلاين و توسط يكي از زبانهاي مايكروسافتي مديريت ميشد، در اينجا اگر بخواهيد از PHP استفاده كنيد بايد با استفاده از Http Request با وب سرويس ارتباط برقرار كرده و يك به يك Sync كردن سيستم رو (با توجه به آفلاين بودن) با سرور چك كنيد، اينجا Net. با استفاده از وب كلاسش به راحتي چندين راهكار رو ارائه ميده كه از حوصله بحث خارجه. به هر حال هيچ وقت نميشه در دنياي كامپيوتر دو محصول كه در يك رده قرار دارند رو با هم مقايسه كرد و گفت مثلا A از B بهتره، بستگي داره شرايط شما بهتر بودن رو چطور تعريف كنه.
    من قصدم طرفداری از php نبود ، فقط میخواستم چند تا مثال بزنید...
    آخه خودم هر وقت به مشکل برخوردم و جوابی براش پیدا نکردم ، بعد از چند هفته به طور اتفاقی جواب رو پیدا کردم... (نوش دارو بعد از مرگ سهراب)
    من خودم چند وقته که با php کار میکنم و مشغول انجام یک پروژه ی بزرگ کاری با php هستم به نظر من php زبان قدرتمندیه ولی هنوز خیلی در کشور ما جا نیفتاده مثلا هنوز در ماژول های تبدیل تاریخ به شمسی و انجام محاسبات مختلف بر روی تاریخ شمسی دارای ضعف میباشد در ضمن در برخی موارد هم برای کدنویسی باید بیشتر تلاش کرد
    تابع jdate برای رفع همین مشکل نوشته شده...

داره خودمونی میشه saeed-magicboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

از نظر من نمیشه مقایسه ای در بین این دو زبان انجام داد. همه ما میدونیم که این دو زبان هر کدوم تحت یه زبان خاصی بنا شده اند.

مثلا میدونیم که PHP بر اساس C نوشته شده و تقریبا شباهت 80% باهاش داره. از طرفی .NET هم بر اساس VisualBasic و یا C# نوشته شده.

میبینیم که دو زبان اگرچه با زبانهایی ساخته شده اند و یا حداقل بنا شده اند که خود اونها حرف خیلی زیادی در کارشون دارند.

مثلا من خودم پروژه های خیلی بزرگی رو با C++ انجام دادم که یکیشون سیستم حسابداری برای یه شرکت بود. از طرفی ویژوال بیسیک رو هم تقریبا 50% بلدم. ( چون نحوه ایجاد function هاشون از یه نوعه )

به خاطر همین فقط این رو میدونم که با php همه کار میشه کرد. هرچی دلمون بخواد. دات.نت رو چون سررشته زیادی ندارم دیگه چیزی نمیگم.

این حرفم در جواب صحبت افرادی بوده که گفتند php هنوز کامل نیست.

موفق باشید/.

کـاربـر بـاسـابـقـه dizgah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    8PAR

پيش فرض

نمونه ای از معروف ترین سیستم های مدیریت محتوای نوشته شده با php
    vBulletin
    joomla
    mambo
    mt
    wordpress
    phpbb
    mybb
    smf
    os commerce
    bBlog
    drupal
    phpnuke
    e107
    و صدها نمونه دیگر
    نمونه سیستم های مدیریت محتوای معروف نوشته شده با زبان asp.net
    من فقط dotnet nuke را پیدا کردم
    البته منظورم سی ام اس های همگانی بود نه سی ام اس های اختصاصی
    حالا میتونین خودتون مقایسه کنین

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •