تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: پاک کردن فایل سیستمی Hiberfil.sys از ویندوز

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2024

پيش فرض پاک کردن فایل سیستمی Hiberfil.sys از ویندوز

با سلام. دوستان من از طریق دستور زیر اقدام به خاموش کردن Hibernate کردم اما برنامه TreeSize که نصب میکنم این فایل کماکان داخل درایو ویندوزم موجوده ایا باید برم دستی پاک کنم ؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ایا پاک کردن این فایل به صورت دستی اختلالی روی سیستم به وجود نمیاره ؟ چون با اینکه دستور خاموش کردنشا زدم باز این فایل موجوده !

[SPOILER][/SPOILER]

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

فایل سیستمی رو که پاک نمیکننن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2024

پيش فرض

فایل سیستمی رو که پاک نمیکننن

داخل نت خوندم فایل hiberfil.sys برای اونایی که ssd استفاده میکنند عمرشا کوتاه میکنه و بهتره پاک شه که فضای حجیمی که گرفته را ازاد کنه

داره خودمونی میشه Mi74d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

با سلام. دوستان من از طریق دستور زیر اقدام به خاموش کردن Hibernate کردم اما برنامه TreeSize که نصب میکنم این فایل کماکان داخل درایو ویندوزم موجوده ایا باید برم دستی پاک کنم ؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ایا پاک کردن این فایل به صورت دستی اختلالی روی سیستم به وجود نمیاره ؟ چون با اینکه دستور خاموش کردنشا زدم باز این فایل موجوده !

[SPOILER][/SPOILER]
    درود برای مطمئن شدن از غیرفعال بودن hibernation وارد settings بشید ، برید بخش storage و روی گزینه system & reserved کلیک کنید ، اگر گزینه hibenation file موجود نبود یعنی به درستی غیرفعال و فایلش حذف شده ؛ اگر گزینه یاد شده موجود بود و یا اینکه فایلش حذف نشده، این دستور رو در cmd حالت admin اجرا کنید:
    powercfg -h off

هم چنین از طریق کنترل پنل هم اقدام به غیرفعال کردن hibernation کنید ، مسیر دسترسی :
    Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\System Settings

با انجا این فرایندها باید فایلش حذف بشه ولی اگر احیاناً نشد ، دستی هم میتونید حذفش کنید و مشکلی ایجاد نمیکنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2024

پيش فرض

درود برای مطمئن شدن از غیرفعال بودن hibernation وارد settings بشید ، برید بخش storage و روی گزینه system & reserved کلیک کنید ، اگر گزینه hibenation file موجود نبود یعنی به درستی غیرفعال و فایلش حذف شده ؛ اگر گزینه یاد شده موجود بود و یا اینکه فایلش حذف نشده، این دستور رو در cmd حالت admin اجرا کنید:
    powercfg -h off

هم چنین از طریق کنترل پنل هم اقدام به غیرفعال کردن hibernation کنید ، مسیر دسترسی :
    Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\System Settings

با انجا این فرایندها باید فایلش حذف بشه ولی اگر احیاناً نشد ، دستی هم میتونید حذفش کنید و مشکلی ایجاد نمیکنه.

ممنون از شما. یه مشکلی که روی درایو ویندوزم دارم و حساسیتما بالا برده اینه که مثلا الان درایو ویندوزم فضای خالیش 173 گیگ هست بعد میرم سر میزنم شده 172 یا 171 گیگ . میخوام ببینم این به خاطر چی هست ؟ ایا pagefile.sys نوسان درست میکنه برای حجم درایو ویندوزم ؟چون نه نرم افزار خاصی دارم نه سیستم ویروسی هست . هیچ مشکلی نداره اما اینکه کم و زیاد میشه فکرما درگیر کرده

تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

ممنون از شما. یه مشکلی که روی درایو ویندوزم دارم و حساسیتما بالا برده اینه که مثلا الان درایو ویندوزم فضای خالیش 173 گیگ هست بعد میرم سر میزنم شده 172 یا 171 گیگ . میخوام ببینم این به خاطر چی هست ؟ ایا pagefile.sys نوسان درست میکنه برای حجم درایو ویندوزم ؟چون نه نرم افزار خاصی دارم نه سیستم ویروسی هست . هیچ مشکلی نداره اما اینکه کم و زیاد میشه فکرما درگیر کرده
    نوسان فضای درایو c مشکل نیست و این از وسواسی شماست؛ از جمله دلایلش میشه به اینا اشاره کرد :
    + pagefile.sys (فایل مبادله) میتونه نقش مهمی در این نوسانات داشته باشه. این فایل توسط ویندوز برای ذخیره‌ سازی موقت داده‌ ها در مواقع کمبود حافظه RAM استفاده میشه.
    + برخی از فرآیندهای پس‌ زمینه ویندوز و Serviceها می‌ تونه به طور موقت از فضای ذخیره‌ سازی استفاده کنه.
    + Recovery ویندوز به طور خودکار ریکاوری سیستم ایجاد می‌ کنه که درایو رو اشغال میکنه و پیشنهاد میکنم اگه ازش استفاده نمی کنید غیرفعالش کنید.
    + فایل‌ های کش و appdataها هم از دلایلشه که اینارم میتونید پاک کنید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2024

پيش فرض

نوسان فضای درایو c مشکل نیست و این از وسواسی شماست؛ از جمله دلایلش میشه به اینا اشاره کرد :
    + pagefile.sys (فایل مبادله) میتونه نقش مهمی در این نوسانات داشته باشه. این فایل توسط ویندوز برای ذخیره‌ سازی موقت داده‌ ها در مواقع کمبود حافظه RAM استفاده میشه.
    + برخی از فرآیندهای پس‌ زمینه ویندوز و Serviceها می‌ تونه به طور موقت از فضای ذخیره‌ سازی استفاده کنه.
    + Recovery ویندوز به طور خودکار ریکاوری سیستم ایجاد می‌ کنه که درایو رو اشغال میکنه و پیشنهاد میکنم اگه ازش استفاده نمی کنید غیرفعالش کنید.
    + فایل‌ های کش و appdataها هم از دلایلشه که اینارم میتونید پاک کنید .
    تشکر از شما.بله متاسفانه روی بعضی مسائل فکرادم بیخود درگیر میشه. یه سوال چرا فایل pagefile.sys تا صبح حجمی که اشغال کرده بود 1.3 گیگ بود الان شده 1.9 گیگ ؟ دلیل افزایش حجم فایل pagefile در چی هست ؟ حتی بعضی دوستان این فایل را پاک کردند و این مشکلات را نداشتند البته فکرکنم رم سیستمشون بالا بوده

من ریستور پوینت هم غیرفعال کردم و از قبل ساخته بود پاک کردم یه مقدار از حجم ازادتر شد

بخش ریکاوری ویندوز را مسیرشا میشه بهم بگید از کجا غیرفعال کنم ؟
    Last edited by Navidmt; 05-05-2024 at 20:43.

تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

تشکر از شما.بله متاسفانه روی بعضی مسائل فکرادم بیخود درگیر میشه. یه سوال چرا فایل pagefile.sys تا صبح حجمی که اشغال کرده بود 1.3 گیگ بود الان شده 1.9 گیگ ؟ دلیل افزایش حجم فایل pagefile در چی هست ؟ حتی بعضی دوستان این فایل را پاک کردند و این مشکلات را نداشتند البته فکرکنم رم سیستمشون بالا بوده

من ریستور پوینت هم غیرفعال کردم و از قبل ساخته بود پاک کردم یه مقدار از حجم ازادتر شد

بخش ریکاوری ویندوز را مسیرشا میشه بهم بگید از کجا غیرفعال کنم ؟
    چند دلیل احتمالی برای افزایش حجم فایل pagefile وجود داره:
    استفاده از برنامه‌ های بیشتر : اگر در طول شب از برنامه‌ های بیشتری نسبت به روز استفاده می‌ کردید، ویندوز برای ذخیره داده‌ هایی که در رم جا نمی‌ شدند به فضای بیشتری در pagefile.sys نیاز داشت.
    فعالیت‌ های پس‌ زمینه : برخی از برنامه‌ ها و فرآیندهای پس‌ زمینه حتی زمانی که از اونها به طور فعال استفاده نمی‌ کنید، می‌تونه از حافظه استفاده کنه که این امر منجر به افزایش حجم pagefile میشه.
    تنظیمات حافظه مجازی : ممکنه تنظیمات حافظه مجازی ویندوز به گونه‌ ای باشه که به طور خودکار حجم pagefile را بر اساس نیاز افزایش بده.
    مشکلات حافظه : در برخی موارد افزایش حجم pagefile می‌ تونه نشان‌ دهنده وجود مشکل در حافظه سیستم باشه.
    ریکاوری همون ریستورپوینت هست که غیرفعالش کردید.
    Last edited by Mi74d; 06-05-2024 at 12:42.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •