تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: مانــــــــے رهنمــــا

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض مانــــــــے رهنمــــا

این تاپیک رو باید بعد از شاهکار مانی و آندره آرزومانیان، یعنی کجا به خنده می‌رسیم، ایجاد می‌کردم ...
    ولی خب بسوزه پدر کم‌حوصلگی و تنبلی و فراموش‌کاری ... ! : دی

واقعاً حیف بود که مانی عزیز، با این صدای فوق‌العاده و موسیقی قابل ستایش جایی در این انجمن نداشته باشه

یه بیوگرافی (برگرفته) از سایت رسمی مانی ...

مانی رهنما، متولد تیر ماه 1350 خورشیدی، در یک خانواده 5 نفره، در محله نارمک تهران می باشد... او از اوان کودکی به صوت و آواز علاقمند بود و از 14 سالگی با خرید یک پیانو، رسماً موسیقی را شروع نمود. تشویق اقوام او باعث شد که آواز را جدی گرفته تا اینکه در مهر ماه سال 1371 به نزد استاد بابک بیات رفت و از همان جا کلید فعالیت هنری جدی خود را زد.

در طی 6 سال رابطه تنگاتنگ با استاد بیات، مطالبی بس ارزشمند را فرا گرفت و در این مقطع سبک صدای خود را نیز پیدا کرد که در سال 1376 و در فیلم "مرسدس" به کارگردانی مسعود کیمیایی این سبک را اجرا نمود. با شعری از استاد ایرج جنتی عطایی با همان نام، که بنا به عقیده عدهّ ای کثیر از اهالی موسیقی و مردم یکی از بهترین ملودی ها و تنظیم های استاد بیات بوده است که البته هیچگاه هم روی فیلم نرفت و دستور توقیف این ترانه، در بسیاری از وزارتخانه ها و ارگانها از جمله صدا و سیما بصورت کتبی صادر شده است.

در سال 1377 و در اولین جشنواره موسیقی پاپ، مانی موفق به دریافت جایزه بهترین خواننده شد که البته خود هیچگاه به دنبال کسب جائزه به عرصه هنر وارد نشده بود و به گفته خودش: او عشق را در این اتمسفر معنوی می جوید

در سال 1377 آلبوم "مرسدس" و در سال 1378 آلبوم "فصل پرواز" به آهنگسازی بابک بیات و اشعاری از مرحوم شهین حنانه و دوستش پیام پارسا را منتشر نمود که آهنگ پرنده در این آلبوم بسیار از اقبال خوبی برخوردار شد.

در سال 1379 آلبوم "بغض" که در کنار همکارانش و به یاد واروژان بود را اجرا نمود که آهنگ "بغض" بسیار در این آلبوم درخشید و هنوز هم اجرای قطعه "نامه" با شعری از اردلان سرفراز و با همراهی حمید خندان از رادیو در این سالها (1389) به گوش میخورد.

در سال 1380 آلبوم "آخرین غزل" به آهنگسازی داریوش تقی پور که از نقاط قوت خوانندگی و تکنیک مانی است را منتشر ساخت؛ با اشعاری از مرحوم شهرام دانش، پیام پارسا، محمد آزرم و ...

در سال 1382 آلبوم "تموم شد ترانه" به آهنگسازی بابک بیات را روانه بازار نمود با اشعاری از دوستش بابک صحرائی و ... که در آن برای اولین بار سبک ترانس را با قطعه ای به نام تنهایم (قهر) و با موسیقی پسر عمویش بابک رهنما به جامعه معرفی کرد که بسیار مورد استقبال و از طرفی دیگر انتقاد طرفدارانش قرار گرفت.

از راست: بابک صحرائی، استاد بابک بیات و مانی رهنما

مانی در طی 7 سال بعد از سال 1382 به اجرای کنسرت قطعاتش در تهران، دیگر شهرستانها و خارج از کشور پرداخت که مورد استقبال جمعی کثیر از هموطنان ایرانی داخل و خارج قرار گرفت. قدرت او در اجرای زنده، یکی از شاخصه های شخصیت و کاراکتریِ هنری و آوازی اوست.

آلبوم بعدی او با نام "کجا به خنده میرسیم؟" و در قالب آلبومی پیانویی، با آهنگسازی خودش و تنظیم و نوازندگی زنده یاد آندره آرزومانیان در سال 1389 منتشر شد و تحسین منتقدان و علاقه مندانش را برانگیخت.

مانی رهنما و داریوش تقی پور

مانی در حد فاصل سالهای 1382 تا 1389 به تدریس و پرورش هنرجویان مستعد و معرفی آنها در قالب آلبومهائی مثل "دهکده" با صدای کسری و "تعطیل عمومی" با صدای محسن وحیدی و شهاب مظفری و مهدی فرجام و غیره پرداخته است.

2. 13 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض من و تو منتشر شد ... !

بالاخره بعد از مدتها انتظار و تاخیرهای پیاپی در انتشار آلبوم جدید مانی، من و تو یکشنبه 17 اردیبهشت ماه 1391 خورشیدی منتشر شد...

این آلبوم شامل 8 قطعه می باشد و به تهیه کنندگی علی اوجی و به همت شرکت دنیای پخش هنر به بازار عرضه شده است.

اطلاعات این آلبوم به ترتیب نام قطعه، آهنگساز، تنظیم کننده و ترانه سرا به این شرح است:

من و تو: مانی رهنما / نیکان / علیرضا برنجی
    خونه: مانی رهنما / نیکان / بابک صحرائی
    چه سلامی؟: مانی رهنما / نیکان / افشین مقدم
    بد آوردم: نیکان / نیکان / زهرا عاملی
    نه، ساده نیست!: نیکان / نیکان / بابک صحرائی
    نگاهت میکنم: مانی رهنما / نیکان / بابک صحرائی
    تاوان: نیکان / نیکان / سهراب پهلوان
    فردا که شد: مانی رهنما / نیکان / بابک صحرائی

تمامی قطعات این اثر در استودیو پاپ و با همکاری بسیاری از نوازندگان نامی کشور ضبط شده است. نوازندگانی همچون:

ویلن: علی جعفری پویان، میثم مروستی (4 - 6 - 7)، پیام طونی (2)
    ویلن آلتو: میثم مروستی (6)، پیام طونی (2 - 4)
    ویلنسل: کریم باقری
    ترومپت: علیرضا میرآقا (3)، باربد بیات (7)
    ساکسفون تنور، آلتو: هومن نامداری
    هورن: باربد بیات
    گیتار نایلون و استیل: فیروز ویسانلو
    گیتار الکتریک: مهدی میرزاباقریان
    گیتار باس: بابک ریاحی پور
    پیانو: رضا تاج بخش
    سازهای الکترونیک: آرون
    درامز: بهنام ابطحی

مدیر صدابرداری: ناصر فرهدی
    مدیر تولید: مهدی میرزاباقریان
    سرمایه گذار: اشکان یوسف پور

شما عزیزان همیشه همراه، میتوانید تمامی آهنگهای من و تو را به عنوان آهنگ پیشواز خط ایرانسل خود، همراه داشته باشید. که کد آهنگهای پیشواز این آلبوم در ویترین ایرانسل، عبارت است از:

* من و تو : 3313889
    * خونه : 3313890
    * چه سلامی؟ : 3313891
    * بد آوردم : 3313892
    * نه، ساده نیست! : 3313893
    * نگاهت میکنم : 3313894
    * تاوان : 3313895
    * فردا که شد : 3313896

و در انتها از طرف شخص مانی رهنما، مدیر برنامه های ایشان و مدیریت وبسایت رسمی مانی، از تمامش شما عزیزان و همراهان همیشگی بایت تمامی تاخیرهای پیش آمده عرض پورش داشته و امیدواریم که آلبوم حاضر، ذره ای پاسخگوی تمامی محبت ها و حمایت های شما عزیزان بوده باشه و همدم لحظه های نابتان گردد...

4. 8 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

هنوز "من و تو" این ورا نرسیده، و خب طبعاً هنوز گوش ندادم ...

ولی با توجه به تیزر آلبوم، کمی بدبینم ... نه که احتمال بدم آلبوم ضعیفی باشه ؛ نه !
    اما با توجه به انتظاری که بعد از کجا به خنده می‌رسیم واسه من و هواداراش ایجاد شده، می‌ترسم توقعات برآورده نشه ...

کسی آلبوم رو گوش داده خوشحال میشم نظرش رو بگه بدونیم چه کرده مانی ...

نکته‌ی مثبت آلبوم از روی شناسنامه‌اش، تیم فوق‌العاده قوی نوازندگان و البته ترانه‌سرای خوشنامشه ... (البته تعجبی هم نداره، مانی هیچ میونه‌ای با ترانه‌ی ضعیف نداره)

جالبه که هیچ کدوم از تک‌آهنگاش هم، این طور که از اسامی پیداست، در آلبوم نگنجونده و همه‌ی آهنگ‌ها جدیده ...

6. 4 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن موسیقی MILAD MGH's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Paddy's Pub

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

آره میلاد جان ...

شباهتشون هم کاملاً گواه این مسأله است ...

9. 2 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

من دو روزه آلبوم رو خریدم هنوز وقت نکردم گوش بدم..بس که آلبوم های غیر ایرانی که دانلود کردم در صف گوش دادن هست

11. 2 کاربر از Ali_softcenter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز yas_6969's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آماج

پيش فرض

من یک بار گوش دادم نمیتونم هیچ نظری بدم چون درست گوش ندادم
    ولی به نظرم متفاوت از آلبوم های دیگه بود یکم امروزی تر شده

13. این کاربر از yas_6969 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز isbn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

فقط بابک رهنما خیلی قشنگ و با احساس میخونه همه آهنگاش قشنگه از دم ! مثل بعضی از خواننده ها نی فقط از 10 تا 1 آهنگشون قشنگ باشه !
    نمیدونم چرا با سبک پسر عموش حال نمیکنم :ی

15. این کاربر از isbn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موسیقی rh.mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آلبوم خوبیه . حداقل با توجه به فضای موسیقی کشور در سطح بالایی قرار می گیره
    فکر کنم نقطه قوتش نوازنده هاشه ولی فقط اسمشون آلبومو بزرگ کرده . چون به نظرم انقدر خط ملودی بد نوشته شده که اصلا مهم نبود این پارت ها رو یه نوازنده ی حرفه ای بزنه یا آماتور !!! کجا به خنده میرسیم یه شاهکار تو موسیقی پاپ بود ولی این رو فقط میشه گفت خوب بود
    تنظیما خوبن ولی بعضی جاها خیلی شلوغ میشن .
    نمیدونم رضا تاجبخش تکنیکش در حد ارزمانیان هست یا نه ولی دلم بد جوری چند تا آهنگ با بیس پیانو میخواست .
    مانی میتونست از جوونای دانشکده های موسیقی استفاده کنه. خیلیاشون اسم ندارن ولی نوازندگی و استعدادشون فوق العاده عالیه

17. این کاربر از rh.mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

واقعا عالی بود آلبوم من و توش...
    این ترک خونه رو هر چی گوش میدم خسته نمیشم..
    حتی آهنگ پیشوازم رو همین گذاشتم

فراز و نشیبش فوق العادس

19. این کاربر از EHSANRF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •